Nahoře
Jak Zintenzivnit Zážitek z Reflexní Masáže: Pohodlí a Techniky
11led
Jana Vejvalková

O relaxaci a masážích

Reflexní masáže jsou jako eskapáda do světa klidu a relaxace, kde pro jednou nemusíte řešit, kolikátého je nebo jestli Šimon se zase někde neschovává, protože na stole zbyl kousek večeře. Já jsem pro vás připravila několik tipů, díky kterým si tento typ masáže užijete ještě víc. A já myslím, že stomiliontá mazleníčka s Miminkem po dobré masáži značí, že jsem na dobré cestě k relaxační nirváně!

Průprava je polovina úspěchu

Před každou reflexní masáží mám svůj malý rituál. Pořádně se vyspím, ačkoliv Mimi to občas trochu zkomplikuje svým nočním dováděním. A pak si dám teplou sprchu – jednoduše abych se cítila jako znovuzrozená. Půjčila jsem si od Šimona i jeho oblíbený tenisák, což byl balkádni lidem můj úžasný nápad, protože svědomité valení tenisáku pod nohama je fantastická příprava na reflexní masáž nohou!

Poraďte se s masérem

Už při příchodu do masážního salonu, mi vždycky běhá scénář, ve kterém jsem hlavní představitelka v melodramatu 'Dáma a tenisák'. A vždy když zběžný pohled maséra spočine na mezi mnou a tenisákem valícím se v koutě, uvědomím si, že jsem herečka přeci jen amatérka. Což je vlastně dobře, protože maséři jsou ti profesionálové, kterým bychom měli svěřit naše reflexní zóny a diskutovat o našich očekáváních a potřebách.

Pravá atmosféra

Atmosféra ve správně zvoleném masážním salonu, to je pro mě vždycky sázka na jistotu. To je jako kdyby Mimi přestala na chvilku šplhat po záclonách a usedla k vám jako ten nejklidnější společník. Hudba, svíčky, vůně esenciálních olejů – mám pocit, že bych se měla obětovat vědě a nechat si výzkumně změřit účinek těhle věcí na mé endorfiny!

Dejte se unést dotekem

Dotek má pro mě něco magického. Při každé masáži to pro mě je jako objevovat svůj vlastní atlas, kde na každé straně najdu nový poklad. A ačkoliv bych většinou raději našla poklad ve formě nekonečného klidu pro Šimona, který je vždy a všude tam, kde právě není žádoucí, tak ty pocity, co ve mně masáž vyvolává, si nenechám vzít.

Po masáži si dopřejte odpočinek

Masáž mě obvykle nechá ve stavu, kdy bych byla ochotná prodat duši za pět minut klidu. Tento pocit si vychutnávám, a jelikož vím, že ani Šimon, ani Mimi, můj klid nenechají dlouho trvat, naplánuji si odpočinek jako strategický ústup. Jeden film, dvě kapitoly z knihy nebo prostě jen ležení na pohovce s Miminou spokojeně hřející se na mých nohou. Vždyť i odpočinek je forma aktivní regenerace!

Dodejte tělu potřebnou hydrataci

Po masáži mám vždy sedm žízní. A jelikož vím, že voda je klíčem k hydrataci a celkovému zdraví, tak si vypomáhám velkým hltákem, který ani Šimon by s chutí nespláchl. Samozřejmě teplé bylinné čaje nebo čistá voda jsou vaše nejlepší možnost – a možná jednou přijde den, kdy nebudu mít pocit, že na transparentní nápoje mám alergii. Do ten dne? Smoothie s lesem všemožných ingrediencí – ať je hydratace zároveň a pochoutkou!

Jaké techniky jsou ve hvězdách

Techniky reflexní masáže jsou tak různorodé jako změny nálad mé kočky Mimi. Někdy potřebujete konkrétní tlak, přesně jako tlačítek na starém rádiu – a jindy zase jemné hladění, které připomíná Šimonovo lenošení na slunci. Já si nechávám poradit od profesionála, protože když jsem se jednou pokusila o samo-masáž, dopadla jsem jen s nohou na stole a pohledem zafixovaným na špičce nosu, což byl asi signál, že to nebylo úplně ono.

Udržujte pravidelnost

Stejně jako pomazlení s těmi mými čtyřnohými rošťáky, je dobré masáže zařadit do pravidelného rytuálu. Ať už je to jednou za týden, měsíc nebo rok – důležité je udržet tu malou tradici, která se stane vaším očekávaným odpočinkovým dnem. A vlastně jsem si teď uvědomila, že bych si mohla zvyknout na tyto masážní rituály podobně, jako si Šimon zvykl na svou večerní procházku, kterou když vynechám, určitě na ni budu celou noc vzpomínat.

Napsat komentář